Könyörgöm, valaki magyarázza már el, hogy tízből nyolc helyen miért írják tripla nagybetűvel e jeles napot a sajtóban, meghívókon és mindenütt!
A helyesírási szabályzat erről ír:
„145. Kis kezdőbetűvel írjuk az ünnepeket, a nevezetes napokat, a rövidebb-hosszabb időszakokat, a történelmi eseményeket jelentő szavakat, szókapcsolatokat (bár olykor nem kicsi az érzelmi töltésük): március tizenötödike, a felszabadulás napja, május elseje, az alkotmány ünnepe, karácsony, húsvét, anyák napja, nemzetközi nőnap, pedagógusnap, vasutasnap, ötéves terv; a honfoglalás, a mohácsi vész, a szabadságharc, a debreceni országgyűlés, a francia forradalom; a nagy októberi szocialista forradalom, a nagy honvédő háború; stb.”
A magyar helyesírás szabályai (súgó változat: Taracsák Gábor 2002.)
Ehhez képest még az Oktatási és Kulturális Minisztérium honlapja is nagybetűz: „Az interkulturális párbeszéd éve és a Magyar Kultúra Napja alkalmából megnyitásra kerül a világban élő magyar és román fotóművészek második szalonja. ..”
De miért, de miért?
Csak, mert egy csomó más dolgot is nagybetűvel írnak, amit nem kéne. pl. Városháza Polgármester Úr, Bizottság, Hivatal, satöbbi. (Természetesen folyó szövegre gondolok, nem megszólításként, vagy pontos megnevezésként.)
Nagyzási mánia.