Bevalljuk, eddig ezt a tesztet élveztük legkevésbé.
Újabb fejezethez érkezett a sörtesztes rovatunk, melybe egyre jobban belefolynak az olvasók, hogy észrevételeikkel kiegészítsék a bevallottan nem túl cizellált tudásunkat.
De végül is az egész azért indult, hogy fényt derítsünk arra a kérdésre, hogy mennyire egyformák a sörök.
Időközben kiderült, hogy részben egyformák, viszont részben nagyon különbözőek.
Az utolsó kóstolásunkkal a barna sörök világába tettünk egy kirándulást. A barna sörökről még annyit sem tudunk, mint a világosokról, életünkben talán 10 üveggel sem ittunk meg, és ha ezen a teszten múlik, a jövőben is nagyjából ez a tempót fogjuk tartani.
Na, de kezdjük az elején.
A két sört megint csak kedvenc sörlelőhelyünkön, a Sparban tesszük a kosárba.
Az 5,2 %-os Soproni Démon üvegje 189, míg a Budweiser Budvar Imported Dark Lager Dark 259 forint volt.
A jelentős árkülönbség sem színben, sem illatban nem jelentkezik, sőt, nekünk a soproni üvegje egy fokkal jobban is tetszik, jobban passzol hangulatban ehhez a masszívabb sörtípushoz.
A cseh egy fokkal jobban habzik, hozza a fanyarabb, keserűbb és kissé karakánabb ízt, de nemcsak az a baj, hogy mindez nem ér üvegenként 70 forinttal többet.
A nagyobb gond az, hogy a teszt egyik barna söre sem lopja be magát a szívünkbe. Talán a sörökben, talán a mi ízlésünkkel van a baj, de azt érezzük, hogy esetünkbe a barna sörökre jellemző édeskés, kissé émelyítő íz (melyet általában kedvelnek a nők) pont a sör ízének esszenciáját teszik zárójelbe.
A teszt győztesének a valamivel gyengébb, de jóval olcsóbb Soproni Démont hozzuk ki, és ügy döntünk, a legközebbi barna sör kóstolás dátuma egyelőre a bizonytalan jövőbe csúszott.
A rend kedvéért lejegyzeteltük a két sör összetevőjét:
Soproni démon: víz, árpamaláta, komló, karamellmaláta
Budweiser Dark: artézi víz, árpamaláta (világos, Munich, karamell és pörkölt), Saaz komló
(Az írás eredetileg 2012 júniusában jelent meg.)
Ön szerint?
Szólj hozzá!