Nagyon nem foglalkoztam vele, de azt hiszem, mi valahogy speciel kimaradtunk belőle. Most nekem kell futkároznom a papír után, vagy hogyan van ez?
Azt nem értem, hogy ebben az országban készült már vagy 600 adatbázis rólam, az összes állami szervtől kezdve a közműszolgáltató cégeken keresztül át az utolsó vattacukorárusig.
Tudom, hogy az utolsó kettő magáncucc, de akkor is: ha egy golyóstollas tollbamondás jobb, mint amit tudnak rólam, akkor mi a fenének van 50 helyen 100 azonosító számom.
Ha ennek a bemondásnak van értelme, akkor szürreális a helyzet. Igaz, egyelőre még elkerült a golyóstollas bemondás, mert valszeg az alapadatbázis, amelyből a biztosok dolgoznak, az is el van kúrva.
Magyarországon nem lehet összefuttatni az adatbázisokat, jogszabály tiltja. (Ha össze lehetne futtatni, akkor meg az lenne a zemberek problémája…)
Való igaz, a számlálóbiztosoknak a KSH adatbázisa alapján adta ki a KSH a címeket, az első dolguk az volt, hogy meggyőződjenek róla, hogy a címek stimmelnek-e, illetve, hogy azon a címen valójában hány lakás van. Ez nem mindig derül ki az “utcáról.”
Ha megy számlálni, és bejut a lépcsőházba valószínűleg látni fogja, hogy te is ott laksz. Ez esetben felvesz a címlistára, és megkapod a kérdőíveket.