Sok év után most először veszek részt civilként a Savaria Karneválon. Hogy ez a részvétel milyen intenzitású lesz, egyelőre fogalmam sincs.
Emlékszem, az első években nagyon nem tetszett a rendezvény, erős vidéki és amatőr ízt árasztott, ami egy tömegrendezvény esetében szinte mindig kínos.
Aztán kiforrta magát, én meg nemcsak megbarátkoztam vele, de meg is szerettem.
Esténként ücsörögtem a szalmabálákon a csillagos ég alatt, kellemes vagy borzalmas borokat kortyolva, emlékszem, egyszer még vásárfiát (bicskát) is vettem a Fő téri piacon, meghívtam az ország másik végében élő ismerősöket, és büszkén mutattam nekik, hogy nálunk mi van.
Mert a lokálpatriotizmusnak íze és ereje van.
A csúcspont – és talán fordulópont – az volt, amikor az éjszakákat a cég Fő téri internet-sátrában sátrában töltöttük.
Aztán elkezdtem unni, ott voltam, mert ott kellett lennem, de valójában iszonyúan nem érdekeltek sem a hivatalos számok, hogy hány helyszín meg hány program, sem a koncertek, sem a vásárok, sem a felvonulások. Pedig ott várt az emeleti, belvárosi ablak, szuper rálátással a jelmezes tömeg fáklyás menetelésre, amit nem néztem meg, csak a fotóst kültdem el.
Már nem éreztem lokálpatrióta bizsergés, csak unalmat, és csak arra vártam, hogy egyszer ne kelljen ott lennem.
És most már végre nem kell, visszamehetek a startvonalhoz.
Amikor véglegesen összegubancolódnak a szálak, általában ez a legjobb megoldás.
Frissítés: Csütörtökön este be is mentem a sűrűjébe. A nagyszínpadon elég gázos zene szólt, nem tudtak lekötni a Fő téri vásár kézműves szappanjai, viszont rácsodálkoztam az árakra. Meglehetősen sok pénzért meglehetősen rossz bort ittam a Borok Utcájában, majd végül a Móló teraszán kötöttem ki. Itt elücsörögtem egy-két kellemes órát (olaszrizling). Azt hiszem, az idén nekem ennyi volt a karnevál. Még szokjuk egymást.
Szólj hozzá!